Παρενέργειες φαρμάκων ή άλλος λόγος?

abs

Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει.

Έχει φουσκώσει λίγο η κοιλιά μου και δεν ξέρω για ποιον λόγο.

Προσέχω την διατροφή μου, δεν καπνίζω, δεν πίνω και ψιλοαθλούμε.

Είμαι στα κιλά μου (κανονικός προς αδύνατος πάντα).

Αλλά η κοιλιά έχει φουσκώσει λίγο (σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα) και την αισθάνομαι πρησμένη όχι απλά φουσκωμένη.

Επειδή έχω ανησυχήσει λίγο με αυτό το θέμα, προχτές που πήγα να κάνω τις τριμηνιαίες εξετάσεις μου, ρώτησα την γιατρό μου.

run1

Μου είπε ότι δεν είναι τίποτα, μου είπε να σταματήσω τα λαχανικά (που είναι η βασική μου τροφή λόγω του ότι προσπαθώ να έχω μία υγιεινή διατροφή) και να προσπαθήσω να μην αγχώνομαι, φυσικά και τα φάρμακα βοηθούν στο να υπάρξει αυτό το σύμπτωμα.

Έχω σταματήσει από χτές να τρώω λαχανικά και δεν αισθάνομαι αυτό το «πρήξιμο» στην κοιλιά μου (όχι ότι έχει πέσει η κοιλιά μου, απλά δεν αισθάνομαι πρήξιμο).

Ελπίζω να φταίει η διατροφή και σιγά σιγά να πέσει και το φούσκωμα.

Την άλλη εβδομάδα θα έχω και τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις και έτσι θα ξέρω σε τι κατάσταση είναι και το ανοσοποιητικό μου σύστημα. Μακάρι να έχει ανέβει και άλλο.

Σημείωση: δεν σας ξέχασα ούτε θα σταματήσω να γράφω άρθρα. Απλά όπως έχω πει πολλές φορές θέλω να γράφω μόνο ότι έχει σχέση με το HIV και όχι άσχετα, οπότε όταν έχω κάτι ενδιαφέρον να ξέρετε ότι θα το γράψω.

 

Advertisements
Αναρτήθηκε στις My HIV life. Ετικέτες: , , , , . 14 Σχόλια »